Technologia

Technologia

Elementy metalowe – konstrukcje urządzeń na plac zabaw wykonane są z profili i rur które są połączone za pomocą spawu jak również łączone śrubami. Zabezpieczenie powierzchni profili, rur użytych do urządzeń malujemy farbami proszkowymi fasadowymi oraz olejnymi, odpornymi na działanie czynników zewnętrznych w bogatej gamie kolorów, posiadające aktualne atesty higieniczne. Ześlizgi zjeżdżalni wykonane są z blach kwasoodpornych.

Elementy z płyty sklejki HDPE – do urządzeń stosujemy płyty wilgocioodporne (sklejka) różnych grubości w zależności od przeznaczenia danego urządzenia tj (podłogi, podesty, siedziska , stopnie schodów, zadaszenia urządzeń oraz osłony). Płyty te dodatkowo zabezpieczamy impregnując ciśnieniowo farbami poliuretanowymi. Zaletą tych płyt jest wysoka wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Niektóre elementy urządzeń ozdabiane są nadrukiem UV( postacie z bajek, kreskówki itp.).

Mocowanie urządzeń – odbywa się za pomocą kotew metalowych pokrytych ocynkiem. Kotwa ta zamocowana jest w dolnej części urządzenia za pomocą śrub do prefabrykatu betonowego lub fundamentu wykonanego z betonu B-25. Nasze urządzenia są posadowione wg normy PN-EN 1176-1. Stanowi to stabilność oraz bezpieczeństwo podczas korzystania przez użytkowników danego urządzenia.